Մրցաշարեր Subheading

Մրցաշարերի օրացուցային պլան

Պաշտոնական կայք: chessfed.am

Առցանց խաղեր: chessfed.am

Այս բաժնում դուք կարող եք ծանոթանալ 2019 թվականի ընթացքում Հայաստանում անցկացվող մրցաշարերի ժամկետներին և անցկացման վայրերին: Ցանկում ներառված են Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի, Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի օրացուցային պլաններով անցկացվող բոլոր մրցաշարերի,  ինչպես նաև Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը, Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում և Երևանի շախմատի մանկապատանեկան մարզադպրոցներում անցկացվող որակավորման մրցաշարերի անցկացման վայրերը և ժամկետները: 

Երևանի շախմատի մարզադպրոցների 2019թ. օրացույցային պլան    
ՀՀ
Մրցաշարի անվանում
Ժամկետ
Անցկացման վայր
Կազմակերպիչ
Փետրվար
1
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
01.02-08.02
Նորքի Հայորդյաց տուն 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
2
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
01.02-09.02
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
3
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
04.02-12.02
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
4
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
04.02-12.02
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
5
Արաբկիրի շախմատի դպրոցի առաջնության 1/2 եզրափակիչ 
04.02-13.02    
Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
6
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
04.02-13.02
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
7
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
05.02-14.02
Ռաֆայել Վահանյանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
8
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
09.02-18.02                    
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
9
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
18.02-26.02  
Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
10
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
19.02-27.02
Աջափնյակի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
11
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
19.02-27.02
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
12
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
25.02-07.03
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
13
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
26.02-07.03 
Կենտրոնի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
14
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
27.02-07.03   
Էրեբունու շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
Մարտ
15
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
01.03-08.03
Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
16
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
01.03-08.03
Նորքի Հայորդյաց տուն 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
17
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
01.03-09.03
Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
18
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
05.03-15.03
Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
19
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
12.03-20.03    
Կենտրոնի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
20
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
12.03-20.03 
Աջափնյակի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
21
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
12.03-20.03
Ռաֆայել Վահանյանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
22
3-րդ և 2-րդ կարգերի որակավորման մրցաշարեր
13.03-22.03  
Էրեբունու շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
23
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
18.03-26.03      
Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
24
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
19.03-27.03
Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
25
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
19.03-28.03
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
26
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
21.03-30.03
Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
27
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
22.03-29.03
Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
28
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
25.03-03.04
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
29
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
26.03-03.04      
Կենտրոնի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
Ապրիլ
30
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
01.04-09.04
Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
31
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
02.04-10.04
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
32
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
02.04-10.04
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
33
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
02.04-11.04
Աջափնյակի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
34
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
06.04-15.04
Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
35
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
08.04-17.04   
Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
36
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
15.04-23.04
Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
37
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
27.04-06․05
Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
38
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
29.04-07.05
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
Մայիս
39
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
01.05-08.05
Նորքի Հայորդյաց տուն 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
40
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
03.05-11.05 
Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
41
Աջափնյակի շախմատի դպրոցի առաջնության 1/4 եզրափակիչ 
07.05-16.05 
Աջափնյակի շախմատի դպրոց 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
42
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
09.05.-17.05
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
43
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
13.05-21.05
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
44
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոցի առաջնության կիսաեզրափակիչ 
13.05-22.05
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
45
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
14.05-23.05
Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
46
Նորքի Հայորդյաց տան կիսաեզրափակիչ 
15.05-23.05
Նորքի Հայորդյաց տուն 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
47
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
16.05-24.05
Ռաֆայել Վահանյանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
48
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
20.05-29.05
Աջափնյակի շախմատի դպրոց 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
49
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
20.05-29.05
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
50
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
20.05-30.05
Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
51
Աջափնյակի շախմատի դպրոցի առաջնության 1/2 եզրափակիչ
21.05-30.05
Աջափնյակի շախմատի դպրոց 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
52
Արաբկիրի շախմատի դպրոցի առաջնության եզրափակիչ
21.05-31.05   
Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
53
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոցի առաջնության եզրափակիչ 
29.05-07.06
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
Հունիս
54
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
03.06-10.06
Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
55
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
04.06-12.06         
Կենտրոնի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
56
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
04.06-12.06
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
57
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
05.06-13.06
Աջափնյակի շախմատի դպրոց 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
58
4-րդ, 3-րդ և 2-րդ կարգերի որակավորման մրցաշարեր
05.06-14.06          
Էրեբունու շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
59
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
10.06-18.06                  
Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
60
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
13.06-21.06
Ռաֆայել Վահանյանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
61
Նորքի Հայորդյաց տան եզրափակիչ 
14.06-22.06
Նորքի Հայորդյաց տուն 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
62
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
17.06-24.06
Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
63
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
18.06-26.06     
Կենտրոնի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
64
1-ին կարգի որակավորման մրցաշար
18.06-27.06
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
65
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
20.06-29.06
Աջափնյակի շախմատի դպրոց 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
Հուլիս
66
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
02.07-11.07    
Կենտրոնի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
Սեպտեմբեր
67
1-ին կարգի որակավորման մրցաշար
11.09-20.09
Ռաֆայել Վահանյանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
68
1-ին կարգի որակավորման մրցաշար
16.09-26.09   
Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
69
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
24.09-02.10
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
70
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
24.09-03.10
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
71
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
30.09-08.10
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
Հոկտեմբեր
72
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
01.10-09.10
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
73
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
02.10-10.10    
Էրեբունու շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
74
Դավթաշենի շախմատի դպրոցի առաջնության կիսաեզրափակիչ 
02.10-11.10
Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
75
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
05.10-14.10
Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
76
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
10.10-18-10
Ռաֆայել Վահանյանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
77
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
10.10-18.10
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
78
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
14.10-21.10
Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
79
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
14.10-22.10         
Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
80
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
16.10-25.10
Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
81
3-րդ և 2-րդ կարգերի որակավորման մրցաշարեր
16.10-25.10              
Էրեբունու շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
82
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
20.10-28.10
Աջափնյակի շախմատի դպրոց 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
83
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
21.10-30.10
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
84
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
22.10-30.10
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
85
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
22.10-30.10
Աջափնյակի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
86
1-ին կարգի որակավորման մրցաշար
22.10-31.10
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
87
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
24.10-31.10
Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
Նոյեմբեր
88
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
01.11-11.11
Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
89
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
05.11-13.11                   
Կենտրոնի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
90
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
05.11-13.11
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
91
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
05.11-14.11
Աջափնյակի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
92
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
08.11-15.11
Նորքի Հայորդյաց տուն 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
93
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
11.11-19.11
Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
94
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
12.11-21.11
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
95
Ռաֆայել Վահանյանի անվան դպրոցի գավաթ
12.11-21.11
Ռաֆայել Վահանյանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
96
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
13.11-22.11
Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
97
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
18.11-26.11     
Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
98
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
19.11-27.11                   
Կենտրոնի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
99
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
23.11-03․12    
Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
100
Ավանի շախմատի դպրոցի առաջնության 1/4 եզրափակիչ 
25.11-03.12
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
Դեկտեմբեր
101
Նոր Նորքի շախմատի դպրոցի առաջնության 1/2 եզրափակիչ 
02.12-10.12
Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
102
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
03.12-11.12
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
103
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոցի առաջնության 1/2 եզրափակիչ 
03.12-11.12
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
104
1-ին կարգի որակավորման մրցաշար
03.12-12.12
Աջափնյակի շախմատի դպրոց 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
105
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
03.12-12.12                  
Կենտրոնի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
106
Ավանի շախմատի դպրոցի առաջնության 1/2 եզրափակիչ
05.12-13.12
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
107
Դավթաշենի շախմատի դպրոցի առաջնության եզրափակիչ
11.12-20.12
Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
108
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
12.12-20.12
Ռաֆայել Վահանյանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
109
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
13.12-21.12
Աջափնյակի շախմատի դպրոց 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
110
Նուբարաշենի շախմատի դպրոցի բաց առաջնություն
13.12-23.12
Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
111
Արաբկիրի շախմատի դպրոցի առաջնության 1/4  եզրափակիչ
16.12-24.12   
Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
112
Նոր Նորքի շախմատի դպրոցի առաջնության եզրափակիչ 
16.12-24.12
Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
113
Ավանի շախմատի դպրոցի առաջնության եզրափակիչ
16.12-25.12
Ավանի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
114
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոցի առաջնության եզրափակիչ 
16.12-25.12
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
115
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար
18.12-25.12
Նորքի հայորդյաց տուն 
Երևանի շախմատի ֆեդերացիա