ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՇԱԽՄԱՏԱՅԻՆ ՖԵԴԵՐԱՑԻԱ

23. 05. 2017
20 : 45

Նորություններ

Տեղի ունեցան աշխարհի կանանց առաջնության 1/8 եզրափակչի երկրորդ պարտիաները

Տեղի ունեցան աշխարհի կանանց առաջնության 1/8 եզրափակչի երկրորդ պարտիաները

Աննա Մուզիչուկը, Անտուանետա Ստեֆանովան, Նի Շիցյունն ու Նանա Դզագնիձեն նվաճեցին 1/4 եզրափակչի ուղեգրեր...

18 Փետրվար 2017 Կարդալ ավելին
ՖԻԴԵ-ի «Գրան պրի». Լևոն Արոնյանը ոչ-ոքի խաղաց Եվգենի Տոմաշևսկու հետ

ՖԻԴԵ-ի «Գրան պրի». Լևոն Արոնյանը ոչ-ոքի խաղաց Եվգենի Տոմաշևսկու հետ

«Գրան պրի» մրցաշարը հաղթանակով սկսեցին Մաքսիմ Վաշիե-Լագրավը, Մայքլ Ադամսն ու Ռիչարդ Ռապորտը...

18 Փետրվար 2017 Կարդալ ավելին
«Ֆիրդուսի գավաթ». մրցաշարային աղյուսակը նախավերջին տուրից առաջ

«Ֆիրդուսի գավաթ». մրցաշարային աղյուսակը նախավերջին տուրից առաջ

9-րդ տուրից հետո Ռուսաստանը ներկայացնող գրոսմայստեր Մաքսիմ Չիգաևը ու Ղրղզստանը ներկայացնող միջազգային վարպետ Տոլոքոնթեգին Սեմեթեյը վաստակել են 8-ական միավոր և գլխավորում են աղյուսակը: Հրայր Սիմոնյանն իր ակտիվում գրանցել է 6.5 միավոր, իսկ Հովհաննես Գաբուզյանը՝ 6 միավոր...

18 Փետրվար 2017 Կարդալ ավելին
ՖԻԴԵ-ի «Գրան պրի»-ի առաջին տուրում Լևոն Արոնյանի մրցակիցն է Եվգենի Տոմաշևսկին

ՖԻԴԵ-ի «Գրան պրի»-ի առաջին տուրում Լևոն Արոնյանի մրցակիցն է Եվգենի Տոմաշևսկին

Առաջին տուրի պարտիաները կմեկնարկեն այսօր, Երևանի ժամանակով 15:00-ին...

18 Փետրվար 2017 Կարդալ ավելին
Թեհրանում կայացան շախմատի աշխարհի կանանց առաջնության 1/8 եզրափակչի առաջին պարտիաները

Թեհրանում կայացան շախմատի աշխարհի կանանց առաջնության 1/8 եզրափակչի առաջին պարտիաները

Աննա Մուզիչուկը, Նանա Դզագնիձեն և Անտուանետա Ստեֆանովան հաղթանակներ տոնեցին 1/8 եզրափակչի առաջին պարտիաներում...

17 Փետրվար 2017 Կարդալ ավելին
Տեղի ունեցան «Ֆիրդուսի գավաթ»-ի 7-րդ տուրի պարտիաները

Տեղի ունեցան «Ֆիրդուսի գավաթ»-ի 7-րդ տուրի պարտիաները

7-րդ տուրից հետո 3 շախմատիստ վաստակել են 6.5-ական միավոր և գլխավորում են աղյուսակը, Հովհաննես Գաբուզյանը վաստակել է 5.5 միավոր, իսկ Հրայր Սիմոնյանն ունի 5 միավոր...

17 Փետրվար 2017 Կարդալ ավելին
Հայտնի դարձան աշխարհի կանանց առաջնության երրորդ փուլի բոլոր մասնակիցների անունները

Հայտնի դարձան աշխարհի կանանց առաջնության երրորդ փուլի բոլոր մասնակիցների անունները

Ալեքսանդրա Կոստենյուկը, Հարիկա Դրոնավալին, Անտուանետա Ստեֆանովան, Պադմինի Ռութը,  Տան Չժունչին, Նինո Խուրցիձեն, Նատալյա Պոգոնինան, Սոֆիկո Գուրամիշվիլին և Պիա Կրամլինգը թայ-բրեյքում ուժեղ գտնվեցին իրենց մրցակիցներից....

17 Փետրվար 2017 Կարդալ ավելին
<...1020...2829303132...405060...>