ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՇԱԽՄԱՏԱՅԻՆ ՖԵԴԵՐԱՑԻԱ

21. 02. 2018
19 : 15
12 Փետրվար 2018

Հավակնորդների մրցաշարում Լևոն Արոնյանի առաջին մրցակիցն է լինելու Դին Լիժենը

ՖԻԴԵ-ն հրապարակել է հավակնորդների մրցաշարի ամբողջական վիճակահանությունը: Կարևորագույն այս ստուգատեսի առաջին տուրում Արոնյանի մրցակիցը կլինի Չինաստանի ներկայացուցիչ Դին Լիժենը. վերջինիս Արոնյանը հաղթել էր Աշխարհի Գավաթի խաղարկության եզրափակչում: Առաջին տուրի մյուս զույգերը կազմել են Ռուսաստանի ներկայացուցիչներ Ալեքսանդր Գրիշչուկը և Վլադիմիր Կրամնիկը, ԱՄՆ ներկայացնող Ֆաբիանո Կարուանան և Ուեսլի Սոն, Ռուսատանը ներկայացնող Սերգեյ Կարյակինը և Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Շահրիյար Մամեդյարովը:

Քանի որ մրցաշարին մասնակցում են Ռուսաստանի երեք և ԱՄՆ երկու ներկայացուցիչ, ապա համաձայն ՖԻԴԵ-ի կանոնների նրանք միմյանց դեմ պետք է մրցեն մեկնարկային տուրերում:

Հավակնորդների մրցաշար:

Վիճակահանություն

1-ին տուր, 10.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Վլադիմիր Կրամնիկ – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Սերգեյ Կարյակին – Շահրիյար Մամեդյարով
Լևոն Արոնյան – Դին Լիժեն
Ֆաբիանո Կարուանա –Ուեսլի Սո

 2-րդ տուր, 11.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Ուեսլի Սո
Դին Լիժեն– Ֆաբիանո Կարուանա
Շահրիյար Մամեդյարով – Լևոն Արոնյան
Վլադիմիր Կրամնիկ – Սերգեյ Կարյակին

3-րդ տուր, 12.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Սերգեյ Կարյակին – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Լևոն Արոնյան – Վլադիմիր Կրամնիկ
Ֆաբիանո Կարուանա- Շահրիյար Մամեդյարով
Ուեսլի Սո- Դին Լիժեն

4-րդ տուր, 14.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Դին Լիժեն
Շահրիյար Մամեդյարով – Ուեսլի Սո
Վլադիմիր Կրամնիկ – Ֆաբիանո Կարուանա
Սերգեյ Կարյակին – Լևոն Արոնյան

5-րդ տուր, 15.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Լևոն Արոնյան – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ֆաբիանո Կարուանա – Սերգեյ Կարյակին
Ուեսլի Սո – Վլադիմիր Կրամնիկ
Դին Լիժեն – Շահրիյար Մամեդյարով

6-րդ տուր, 16.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Ֆաբիանո Կարուանա – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ուեսլի Սո – Լևոն Արոնյան
Դին Լիժեն – Սերգեյ Կարյակին
Շահրիյար Մամեդյարով – Վլադիմիր Կրամնիկ
7-րդ տուր, 18.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Շահրիյար Մամեդյարով
Վլադիմիր Կրամնիկ – Դին Լիժեն
Սերգեյ Կարյակին – Ուեսլի Սո
Լևոն Արոնյան – Ֆաբիանո Կարուանա

8-րդ տուր, 19.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Վլադիմիր Կրամնիկ
Շահրիյար Մամեդյարով – Սերգեյ Կարյակին
Դին Լիժեն – Լևոն Արոնյան
Ուեսլի Սո– Ֆաբիանո Կարուանա

9-րդ տուր, 20.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Ուեսլի Սո – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ֆաբիանո Կարուանա – Դին Լիժեն
Լևոն Արոնյան – Շահրիյար Մամեդյարով
Սերգեյ Կարյակին – Վլադիմիր Կրամնիկ

10-րդ տուր, 22.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Սերգեյ Կարյակին
Վլադիմիր Կրամնիկ – Լևոն Արոնյան
Շահրիյար Մամեդյարով – Ֆաբիանո Կարուանա
Դին Լիժեն – Ուեսլի Սո

11-րդ տուր, 23.03.2018 թ.  տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Դին Լիժեն – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ֆաբիանո Կարուանա – Վլադիմիր Կրամնիկ
Ուեսլի Սո – Շահրիյար Մամեդյարով
Լևոն Արոնյան – Սերգեյ Կարյակին

12-րդ տուր, 24.03.2018 թ.  տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Լևոն Արոնյան
Սերգեյ Կարյակին – Ֆաբիանո Կարուանա
Վլադիմիր Կրամնիկ – Ուեսլի Սո
Շահրիյար Մամեդյարով – Դին Լիժեն

13-րդ տուր, 26.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Շահրիյար Մամեդյարով – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Դին Լիժեն – Վլադիմիր Կրամնիկ
Ուեսլի Սո – Սերգեյ Կարյակին
Ֆաբիանո Կարուանա – Լևոն Արոնյան

14-րդ տուր, 27.03.2018 թ. տուրի սկիզբը Երևանի ժամանակով 18:00-ին

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Ֆաբիանո Կարուանա
Լևոն Արոնյան – Ուեսլի Սո
Սերգեյ Կարյակին – Դին Լիժեն
Վլադիմիր Կրամնիկ – Շահրիյար Մամեդյարով