iԱյսօր մեկնարկում է ՖԻԴԵ-ի Գրան Պրիի Մոսվկվայի փուլը

Այսօր մեկնարկում է ՖԻԴԵ-ի Գրան Պրիի Մոսվկվայի փուլը

Առաջին շրջանում Լևոն Արոնյանի մրցակիցն է լինելու Յան Նեպոմնյաշչին:

Ավելին
iԱշխարհի հասարակությունը կարևորում է շախմատը

Աշխարհի հասարակությունը կարևորում է շախմատը

Կայացավ շախմատային կրթության վերաբերյալ երկօրյա գիտաժողով

Ավելին
iՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիան ամենաուժեղ ֆեդերացիաներից մեկն է

Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան ամենաուժեղ ֆեդերացիաներից մեկն է

ՖԻԴԵ-ի փոխնախագահ Նայջել Շորթն այս մասին ասաց Ծաղկաձորում:

Ավելին
iԱշոտ Անաստասյանի հուշամրցաշարի հաղթող և մրցանակակիր դարձան Աշոտ Անաստասյանի սաները

Աշոտ Անաստասյանի հուշամրցաշարի հաղթող և մրցանակակիր դարձան Աշոտ Անաստասյանի սաները

Հայկ Մարտիրոսյանը դարձավ մրցաշարի հաղթող, Շանթ Սարգսյանը գրավեց երկրորդ տեղը, իսկ Արամ Հակոբյանը եզրափակեց լավագույն եռյակը:

Ավելին
iՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը պարգևատրեց Հայաստանի առաջնությունների հաղթողներին

Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը պարգևատրեց Հայաստանի առաջնությունների հաղթողներին

Կանանց չեմպիոն էր դարձել Մարիա Գևորգյանը, իսկ տղամարդկանց մրցաշարում՝ Արման Փաշիկյանը:

Ավելին

ARM_FED Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց առաջին խմբի մրցաշարեր

Հայաստանի տղամարդկանց առաջին խմբի մրցաշարը կկայանա օգոստոսի 17-31, իսկ կանանց առաջին խմբի մրցաշարը՝ հուլիսի 12-22-ը:

Նորություններ

iԼևոն Արոնյանը 1.5 - 0.5 պարտվեց Յան Նեպոմնյաշչուն

Լևոն Արոնյանը 1.5 - 0.5 պարտվեց Յան Նեպոմնյաշչուն

Արոնյանը առաջին շրջանից դուրս մնաց ՖԻԴԵ-ի Գրան Պրիի Մոսկվայի փուլից:

iՀայ պատանիները մեկնարկել են Աշխարհի պատանի աստղեր մրցաշարում

Հայ պատանիները մեկնարկել են Աշխարհի պատանի աստղեր մրցաշարում

Հայաստանը ներկայացնում են Ռոբերտ Փիլիպոսյանը և Ռոբերտ Մուրադյանը:

iԳրոսմայստեր Արթուր Չիբուխչյանը՝ Ասկոնա Օփենի հաղթող

Գրոսմայստեր Արթուր Չիբուխչյանը՝ Ասկոնա Օփենի հաղթող

Չիբուխչյանը 5 հնարավորից վաստակեց 4.5 միավոր և դարձավ մրցաշարի միանձնյա հաղթող:

iԱյսօր մեկնարկում է ՖԻԴԵ-ի Գրան Պրիի Մոսվկվայի փուլը

Այսօր մեկնարկում է ՖԻԴԵ-ի Գրան Պրիի Մոսվկվայի փուլը

Առաջին շրջանում Լևոն Արոնյանի մրցակիցն է լինելու Յան Նեպոմնյաշչին:

iԱշխարհի հասարակությունը կարևորում է շախմատը

Աշխարհի հասարակությունը կարևորում է շախմատը

Կայացավ շախմատային կրթության վերաբերյալ երկօրյա գիտաժողով


Հայտարարություններ

ARM_FED Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց առաջին խմբի մրցաշարեր

Հայաստանի տղամարդկանց առաջին խմբի մրցաշարը կկայանա օգոստոսի 17-31, իսկ կանանց առաջին խմբի մրցաշարը՝ հուլիսի 12-22-ը:

Ավելին

ARM_FED Երևանի առաջնության եզրափակիչը տեղի կունենա մայիսի 23-ից հունիսի 1-ը/

Գրանցման վերջնաժամկետն է ս.թ. մայիսի 22-ը, ժամը 17.00:Ցուցակագրումը՝ Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը: Առաջին տուրը տեղի կունենա մայիսի 23-ին, ժամը 15.00-ին:

Ավելին

ARM_FED Հրապարակվում է Հայաստանի տղամարդկանց առաջին խմբի մասնակիցների անունները

Հարությունյան Տիգրան, Սարգսյան Շանթ, Բաբուջյան Լևոն, Միքայելյան Արման, Հարությունյան Գևորգ, Հայրապետյան Հովիկ, Չաքրյան Էրիկ, Դավթյան Արթուր: 6 մասնակցի անուն հայտնի կդառնա ընտրական փուլերից:

Ավելին

Հարցազրույցներ

Լևոն Արոնյան. hավակնորդների մրցաշարում թեժ պայքար է սպասվում

iԼևոն Արոնյան. hավակնորդների մրցաշարում թեժ պայքար է սպասվում

Իմ կարծիքով՝ ֆավորիտ են բոլորը: Միայն այն փաստը, որ նրանք դարձել են հավակնորդների մրցաշարի մասնակից, խոսում է այդ մասին:

Ավելին

Սերգեյ Կարյակին. Ֆավորիտը բազմափորձ Լևոն Արոնյանն է

iՍերգեյ Կարյակին. Ֆավորիտը բազմափորձ Լևոն Արոնյանն է

Ինչպիսին կարող են լինել մի գրոսմայստերի սպասելիքները, ով արդեն մեկ անգամ հաղթել է Հավակնորդների մրցաշարում: Իհարկե, ես ուզում եմ հաջողության հասնել:

Ավելին

Հայկ Մարտիրոսյան. Հաղթանակը նվիրում եմ ընտանիքիս եւ մարզչիս

iՀայկ Մարտիրոսյան. Հաղթանակը նվիրում եմ ընտանիքիս եւ մարզչիս

Սպասումներս մեծ էին: Լրջորեն մարզվել էի եւ տրամադրված էի միայն հաղթանակի: Մրցաշարերում միշտ ձգտում եմ առաջին տեղը զբաղեցնել:

Ավելին

Նոր մրցաշարեր


Վարկանիշներ

 # Լավագույն 10 (տղամարդիկ) Կոչում Վարկ․ Խաղեր Ծնդ․
1 Արոնյան Լևոն G 2762 1 1982
2 Սարգսյան Գաբրիել G 2681 9 1983
3 Մելքումյան Հրանտ G 2658 9 1989
4 Հակոբյան Վլադիմիր G 2650 0 1971
5 Մովսեսյան Սերգեյ G 2645 12 1978
6 Հովհաննիսյան Ռոբերտ G 2640 9 1991
7 Մարտիրոսյան Հայկ Մ. G 2635 0 2000
8 Գաբուզյան Հովհաննես G 2613 17 1995
9 Պետրոսյան Տիգրան Լ. G 2612 9 1984
10 Տեր-Սահակյան Սամվել G 2611 18 1993
 # Լավագույն 10 (կանայք) Կոչում Վարկ․ Խաղեր Ծնդ․
1 Դանիելյան Էլինա G 2417 11 1978
2 Մկրտչյան Լիլիթ M 2395 11 1982
3 Գևորգյան Մարիա WM 2293 12 1994
4 Սարգսյան Աննա Մ. WF 2290 11 2001
5 Անդրիասյան Սիրանուշ WM 2288 2 1986
6 Ղուկասյան Սիրանուշ WM 2255 11 1998
7 Կուրսովա Մարիա WG 2241 0 1986
8 Բաբայան Արմինե 2186 0 1990
9 Գաբոյան Սուսաննա WM 2159 9 1996
10 Ավետիսյան Մարիամ 2119 0 2000